Adopcja na odległość

W roku 2010 nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum w Radziejowicach nawiązali kontakt z Misjami Franciszkańskimi w Gdyni w celu „Adopcji na odległość”. Zobowiązali się pokrywać koszty kształcenia dziewczynki Mary Waithera z Afryki. Uczniowie co roku przygotowują ozdoby bożonarodzeniowe, z których sprzedaży pokrywane są koszty utrzymania Mary Waithera – 11 letniej dziewczynki znajdującej się w trudnej sytuacji. Mary urodziła się 8.01.2001r. i jest w Domu Dziecka. Jest piątym i najmłodszym dzieckiem w rodzinie. Mama Mary nie żyje, dziewczynką opiekowała się chora prababcia. Mary w dzieciństwie miała bardzo wiele bolesnych doświadczeń – jej brat próbował ją spalić, bo była ciężarem dla rodziny. Dziecko było słabe, niedożywione i trafiło do Domu Dziecka. Obecnie Mary jest bardzo zdolną uczennicą lubianą przez rówieśników. Kontakt Mary ze społecznością naszej szkoły jest nieustanny – dziewczynka wysyła listy, kartki, pozdrowienia, w których pisze o swoim życiu.

Jeżeli chcielibyście wspomóc jej edukację i rehabilitację spalonych rąk to zapraszamy 16 grudnia na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, które będą sprzedawali uczniowie Gimnazjum w Radziejowicach po mszach świętych przed kościołem.

adopcja