Pielgrzymka do Chrust

26 września grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w pieszej pielgrzymce z Krzemienicy do Chrust. Celem pielgrzymki była okazja do wspólnej modlitwy, refleksji nad stanem duszy i miejscem jakie zajmuje w naszym życiu Jezus Chrystus.

Uczniowie zwiedzili zabytkowe świątynie, malownicze tereny Diecezji Łowickiej oraz Miasteczko Krwi Chrystusa, w którym zamieszkują Misjonarki, osoby świeckie i jedyny pustelnik diecezji.

Elżbieta Olborska

Szkolna debata na temat Kodeksu 2.0

Nasza szkoła w tym roku bierze udział w projekcie Szkoła z klasą 2.0.  Podczas ostatniego zebrania SU, uczniowie wzięli udział w debacie na temat technik TIK wykorzystywanych w naszej szkole. Dzięki temu powstał Szkolny Kodeks 2.0, który prezentujemy poniżej. Mamy nadzieję, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele wprowadzą w życie wszystkie z ustalonych punktów.

Piknik ekologiczny w Żyrardowie

4 października w Żyrardowie odbył się Piknik Ekologiczny pod hasłem "Nie bądź blady segreguj odpady". Jednym z pierwszych punktów imprezy był pokaz EKOmody, w którym wystąpili uczniowie i zeszłoroczni absolwenci naszego gimnazjum. Stroje były wykonane z przeróżnych materiałów: gazet, folii, worków na śmieci, przeterminowanego makaronu czy kwiatków z dawnej dekoracji korytarza. Pomysłowość naszej młodzieży została doceniona gromkimi brawami.

Wszyscy pamiętajmy o segregowaniu odpadów!!!

Origami

Zajęcia "Matematyczne origami" prowadzi Pani Marta Latek. Oto niektóre z prac wykonywanych przez uczniów.

Orkiestra dęta

Orkiestra „CRESCENDO” rozpoczęła działalność od końca lutego 2009 roku.
Na instrumentach dętych gra 14 osób (4 trąbki, 2 saksofony altowe, 2 saksofony tenorowe, 1 fagot, 1 trąba) oraz czterech uczniów tworzących sekcje perkusyjna. Crescendo występuje na terenie szkoły, w 2010 roku brała udział w WOŚP w Radziejowicach, współpracuje z wolontariuszami podczas imprez w Domu Opieki Społecznej w Radziejowicach, uczestniczy w świętach religijnych w Kościele w Radziejowicach. W roku szkolnym 2010/2011 zakupiony został na potrzeby szkoły fortepian, dzięki czemu uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności.

Orkiestra dęta - występ na Dniu Otwartym Szkoły