Image1\ Image2\ Image3\ Image4\ Image5\ Image6\
 

Wycieczka w Bieszczady

    W dniach 22-26 maja 2017 roku odbyła się wycieczka w Bieszczady. Brało w niej udział 43 uczniów naszego gimnazjum z klas Ia, Ib, Ic, IIa, IIIa, IIIb oraz 4 opiekunów: p. Grażyna Haude, p. Marta Latek, p. Elżbieta Olborska, p. Mariola Puchalska. Celem wycieczki było poznanie pięknego, górskiego krajobrazu oraz historii tego regionu. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Sandomierza, skąd podążyliśmy do Wołkowyji, gdzie nocowaliśmy. Następnego dnia ruszyliśmy szlakiem na Tarnicę. W kolejnych dniach zwiedziliśmy między innymi Cisną, Myczkowice, Hoczew, Lesko, Czarną, Muczne, Polańczyk, spacerowaliśmy po zaporze w Solinie. Płynęliśmy statkiem po zalewie Jeziora Solińskiego. Podczas rejsu zachwycaliśmy się cudownymi widokami i słuchaliśmy szant. Podziwialiśmy przepiękny krajobraz Bieszczad podczas przejazdu kolejką bieszczadzką oraz drezynami rowerowymi w Uhercach Mineralnych. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Zamek Królewski w Sanoku, gdzie obejrzeliśmy galerię obrazów Zdzisława Beksińskiego i muzeum ikon oraz Muzeum Budownictwa Ludowego - największy i najstarszy skansen w Polsce.