TURNIEJ WIEDZY O PATRONIE GIMNAZJUM EDWARDZIE HR. KRASIŃSKIM 2016

REGULAMIN  TURNIEJU

Turniej dzieli się na dwa etapy:

I etap – wewnątrzklasowy

II etap – szkolny

• Zakres materiału w obu etapach będzie się opierał na życiorysie przekazanym uczniom.
  • Regulamin turnieju opracowały: p. Krystyna Siemiątkowska i p. Małgorzata Hass, które są odpowiedzialne za przygotowanie i przebieg uroczystości Dnia Patrona.
  • Pytania finałowe na platformie Kahoot opracuje p. Krystyna Siemiątkowska.
  • Dekorację wykona p. Małgorzata Hass i p. Katarzyna Kordyasz-Stolarska.
  • Obsługę techniczną platformy Kahoot podczas turnieju poprowadzi p. Przemysław Brzycki oraz Hubert Hys z kl. 3a.

I  ETAP  WEWNĄTRZKLASOWY - ELIMINACJE

• Przystąpić do niego mogą wszyscy chętni uczniowie klas pierwszych.
  • Eliminacje klasowe przeprowadzane są w dowolnej formie przez nauczycieli odpowiedzialnych za turniej.
  • Uczniowie przygotowują się samodzielnie na podstawie otrzymanego życiorysu Patrona szkoły.

II  ETAP  SZKOLNY - FINAŁ

• Udział w finale turnieju biorą 3-osobowe reprezentacje uczniów klas pierwszych wyłonione w I etapie.

Finał odbędzie się 10 czerwca 2016r. o godz. 9:00.

• Turniej odbywał się będzie w formie interaktywnego quizu na platformie Kahoot, w którym oprócz wiedzy, ważna będzie szybkość udzielenia przez drużynę poprawnej odpowiedzi.
  • Wszystkie zespoły odpowiadać będą równocześnie, na takie same pytania zamknięte jednokrotnego wyboru.
  • Punkty naliczane są automatycznie tej drużynie, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi (jako pierwsza wybierze prawidłową odpowiedź spośród podanych).
  • Zwycięża drużyna, która uzyska  najwyższą liczbę punktów.

Prosimy, aby uczniowie biorący udział w turnieju zapoznali się z funkcjonowaniem platformy Kahoot. Instrukcja przeprowadzania gry znajduje się poniżej.

UWAGI  KOŃCOWE

• Uczniów biorących udział w turnieju obowiązuje strój galowy.
  • Wszyscy uczestnicy etapu finałowego otrzymają dyplomy, a zwycięzcy – nagrody rzeczowe.
  • Komisja ma prawo do podejmowania rozstrzygających decyzji w sytuacjach nieprzewidzianych regulaminem.
  • Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwać będzie komisja w składzie:

- Krystyna Siemiątkowska

- Małgorzata Hass

- Przemysław Brzycki

W turnieju rywalizować będą następujące zespoły:

Ia

Gluźniewicz Filip

Parczyński Jakub

Pasińska Wioleta

Osełka Kuba

Tokarski Krzysztof

Zalewski Sebastian