Image1\ Image2\ Image3\ Image4\ Image5\ Image6\
 

Konkurs Wiedzy o Konstytucji RP

26 kwietnia 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Konstytucji RP organizowanym przez Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wiskitkach pod honorowym patronatem Posła na Sejm Macieja Małeckiego i Wójta Gminy Wiskitki Franciszka Grzegorza Miastowskiego. 

            Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy na temat prawa konstytucyjnego i zasad funkcjonowania organów władzy w demokracji. Uczniowie poznają najważniejszy akt prawny, obowiązujący w naszym kraju, czyli Konstytucję, uchwaloną 2 kwietnia 1997 r.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

  1. Michał Łygas - kl. 1b
  2. Jakub Łygas - kl. 1b
  3. Alan Bakalarski - kl. 2a, który pokonał w dogrywce Wiktora Ryszczuka - kl. 1a

 

Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym.

 

Krystyna Siemiątkowska