Image1\ Image2\ Image3\ Image4\ Image5\ Image6\
 

2014/15

Rok szkolny 2014/15

Osiągnięcia przedmiotowe

Sukcesy w konkursach:

- III miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne” -  Aleksandra Maszkowska

- Nagroda specjalna w IV przeglądzie twórczości artystycznej „Karnawałowe granie” - Zuzanna Kowalska

- wyróżnienie w IV przeglądzie twórczości artystycznej „Karnawałowe granie” - Katarzyna Sroka, Julia Smętkowska, Tomasz Piątkowski

- II miejsce (laureat) XI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego – Karolina Sroka

- III miejsce (laureat) XI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego – Maria Bzdęga

- II miejsce w eliminacjach gminnych do konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” – Karolina Sroka

- III miejsce w eliminacjach gminnych do konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” – Marta Urbańska, Zuzanna Musioł

- III miejsce w konkursie wiedzy „Niemcy w pigułce” w ramach VII Edycji Dnia Europejskiego w Studzieńcu

- I miejsce w konkursie muzycznym w ramach VII Edycji Dnia Europejskiego w Studzieńcu – Katarzyna Sroka

- II miejsce w konkursie plastycznym w ramach VII Edycji Dnia Europejskiego w Studzieńcu – Kuba Koźmin

- I miejsce w konkursie plastycznym w ramach VII Edycji Dnia Europejskiego w Studzieńcu – Zuzanna Musioł

- I miejsce w XI Powiatowym Dyktandzie dla uczniów gimnazjum – Marta Ruszkowska

 - wyróżnienie w XI Powiatowym Dyktandzie dla uczniów gimnazjum – Karolina Sroka

- wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim im. J. Iwaszkiewicza  Stawiskach – Sebastian Pelc

- II miejsce w konkursie na najlepszą prezentację podczas finału V edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „O tym nie można zapomnieć… - spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów”

- I miejsce w IV Sochaczewskim Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. W. Ślewińskiego „Kocham Polskę… Pejzaż Ojczysty” w kategorii gimnajzum – Zuzanna Musioł

- wyróżnienie w Konkursie Kangur Matematyczny – Stanisław Ryguła

- Projekt „O tym nie można zapomnieć … - spotkania z kobietami, które przeszły
 piekło obozów i łagrów” – nagroda dla uczniów i opiekuna wyjazd do Ravensbruck
 (Niemcy)

 

Czytaj więcej: 2014/15

2013/14

Rok 2013/14

 

Osiągnięcia przedmiotowe

 

Sukcesy w konkursach:

- II miejsce w VI powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Pisania Poezji i Prozy
  w Językach Obcych „Spróbujmy i my” (j. angielski)

- III miejsce w VIII powiatowym międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Poezja

  ponad granicami” (j. niemiecki) – Wiktoria Rypkowska

- wyróżnienie w VIII Biennale Sztuki im. J. Chełmońskiego – Artur Nowowiejski,
  Wiktoria Rypkowska

- wyróżnienie dla Zespołu Bras-Band w III przeglądzie twórczości artystycznej
  „Karnawałowe granie”

- wyróżnienie w Stypendiadzie ogólnopolskiej „Orzeł” – Weronika Troszczyńska

- V miejsce w II międzyszkolnym konkursie chemicznym w Mszczonowie

- Projekt „O tym nie można zapomnieć … - spotkania z kobietami, które przeszły
  piekło obozów i łagrów” – nagroda dla uczniów i opiekuna wyjazd do Ravensbruck
  (Niemcy)

 

Udział w konkursach:

- konkurs wiedzy olimpijskiej w Studzieńcu

- plener malarski „Śladami Józefa Chełmońskiego”

- konkurs filozoficzny „W drodze ku mądrości”

- kangur matematyczny

- „Stypendiada polonistyczna”

- konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty

- olimpiady przedmiotowe Olimpus

- XII Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Międzynarodowej „Piosenka nie zna
  granic”

- „Jan Paweł II świadek wiary” – olimpiada religijna

- konkurs plastyczny „Las moja miłość” organizowany przez Technikum w
  Białowieży

- Międzypowiatowy konkurs z j. angielskiego SMART 2014

 

Osiągnięcia sportowe

 

Zawody sportowe:

koszykówka

–     Rejonowa gimnazjada LZS koszykówka

chłopcy I miejsce

dziewczęta I miejsce

piłka ręczna

–     Rejonowa gimnazjada LZS piłka ręczna

chłopcy I miejsce

dziewczęta II miejsce

–     XIV Wojewódzka Gimnazjada LZS w piłce ręcznej, Borkowo 22.11.2013r

chłopcy II miejsce

–     Turniej piłki ręcznej w Mszczonowie 27.05.2014r

chłopcy I miejsce

–     Powiatowa Gimnazjada w piłce ręcznej w Mszczonowie

dziewczęta II miejsce (19.03.2014r)

chłopcy  II miejsce (27.03.2014r)

–     Turniej piłki ręcznej o puchar OSiR w Mszczonowie (III.2014r)

chłopcy I miejsce

–     Rejonowa Gimnazjada w piłce ręcznej w Mszczonowie

chłopcy III miejsce

piłka nożna

–     Powiatowe zawody w piłce nożnej

chłopcy IV miejsce

dziewczęta IV miejsce

biegi

–     Biegi przełajowe w Osuchowie

III miejsce w klasyfikacji ogólnej szkół gimnazjalnych

–     Biegi przełajowe w Osuchowie

IV miejsce w klasyfikacji ogólnej

unihokej

–     Turniej unihokeja Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Mszczonowie

chłopcy III miejsce (11.02.2014r)

dziewczęta II miejsce (10.02.2014r)

wielobój

–     VI Dzień Europejski w Studzieńcu (Dzień Grecki) – nagrody indywidualne dla uczniów

2012/13

Osiągnięcia przedmiotowe

Konkursy przedmiotowe:

- I miejsce w IV Powiatowym konkursie wiedzy „Życie i twórczość Pablo Picasso” –
  Ksenia Kuzmenko

- I miejsce w IV Powiatowym konkursie wiedzy „Życie i twórczość Pablo Picasso” –
  Bernadeta Grzeczyńska

- I miejsce w III powiatowym konkursie wiedzy „Działalność i myśl pedagogiczna
  Janusza Korczaka” - Bernadeta Grzeczyńska

- II miejsce w VII powiatowym międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Poezja

  ponad granicami” – Bernadeta Grzeczyńska

- II miejsce w powiatowym konkursie „Chopin i jego epoka” - Bernadeta Grzeczyńska

- III miejsce w powiatowym konkursie „Maria Skłodowska-Curie i jej odkrycia” -
  Bernadeta Grzeczyńska

- II i III miejsce drużynowo w I międzyszkolnym konkursie chemicznym w
  Mszczonowie

- Ksenia Kuzmenko – finalistka interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego
  „W drodze ku mądrości”

IV miejsce w Punktacji Generalnej Powiatów w Mazowieckich Igrzyskach LZS w Goleszynie

Katarzyna Gołębiewska, absolwentka naszego Gimnazjum została stypendystką Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Kasia była laureatką Olimpiady Wiedzy Religijnej pt. "Kościół Naszym Domem". Osiągnęła również sukcesy w innych konkursach oraz w nauce.

Osiągnięcia sportowe

Piłka ręczna

LZS – Zawody w piłkę ręczną w Mszczonowie

II miejsce – dziewczęta

I miejsce – chłopcy (awans do zawodów międzypowiatowych)

 

Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Mszczonowie

II miejsce – dziewczęta

I miejsce – chłopcy

 

Turniej Piłki Ręcznej Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Żyrardowie

                   I miejsce – chłopcy (awans na zawody międzypowiatowe w Iłowie)

                  II miejsce  - dziewczęta

Międzypowiatowy Finał MIMS Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej w Iłowie

II miejsce – chłopcy

Unihokej

Turniej Unihokeja Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Radziejowicach

II miejsce – chłopcy

         I miejsce – dziewczęta (awans do międzypowiatowych zawodów
                                           w Radziejowicach)

 Zawody Międzypowiatowe w Radziejowicach  

IV miejsce – dziewczęta

 Piłka nożna

Turniej Piłki nożnej Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej 2011/12 w Żyrardowie:

         II miejsce – chłopcy

         II miejsce – dziewczęta

 

Turniej piłki nożnej w Mszczonowie:

I miejsce – chłopcy

         I miejsce – dziewczęta

 Koszykówka

LZS – Rejonowa Gimnazjada w Koszykówce w Mszczonowie

                   II miejsce – dziewczęta

                   II miejsce – chłopcy

  Mazowieckie Igrzyska LZS w Goleszynie:

- przeciąganie liny:

                   III miejsce – dziewczęta

                   III miejsce – chłopcy 

- piłka nożna

                   III miejsce – dziewczęta

- koszykówka

                   III miejsce – dziewczęta

 

 

2011/12

Osiągnięcia sportowe:

 

  • 11.05.2012 w Iłowie drużyna pod kierunkiem pana Pawła Zielińskiego w składzie: Patryk Roziński (IIIc), Jakub Dąbrowski (Ia), Kamil Kakietek (IIIc), Mikołaj Adamski (IIIc), Damian Pociech (IIIc), Bartosz Leniarski (IIIb), Mariusz Majchrzak (IIb), Bartłomiej Jakubczak (IIIc), Patryk Kowalski (Ib), Maciej Niedziński (Ib), Norbert Dubielecki (Ia), Bartłomiej Stryjek (Ia) wywalczyła I miejsce w XIV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców.

     

  • Indywidualne biegi przełajowe w Żyrardowie:

    • I miejsce: Weronika Pociech

    • I miejsce: Dominik Bieganowski

    • II miejsce: Patryk Kowalski

    • zawody międzypowiatowe w Kamionie: II miejsce: Weronika Pociech

  • Biegi sztafetowe – Powiat Żyrardowski

    • IV miejsce – chłopcy

    • IV miejsce – dziewczęta

  • Piłka nożna:

    • zawody powiatowe w Żyrardowie: I miejsce – chłopcy i dziewczęta

    • międzypowiatowe w Lesznie: IV miejsce – chłopcy

    • międzypowiatowe w Pruszkowie:V miejsce – dziewczęta

  • Zawody powiatowe w unihokeja w Radziejowicach:

    • I miejsce – chłopcy (awans do międzypowiatowych zawodów w Radziejowicach)

    • II miejsce – dziewczęta

  • III Mikołajkowy Turniej piłki halowej:

    • I miejsce – chłopcy

  • LZS – piłka ręczna w Mszczonowie:

    • I miejsce – dziewczęta (awans do międzypowiatowych zawodów LZS w Iłowie)

    • I miejsce – chłopcy (awans do międzypowiatowych zawodów LZS w Iłowie)

  • LZS – koszykówka w Mszczonowie:

    • I miejsce – dziewczęta

Inne osiągnięcia:

  • Karolina Bednarek (Ib) będzie reprezentować Polskę w 41 Międzynarodowym Konkursie Pisania Listów. List Karoliny o Svena Hannavalda wygrał ogólnopolski etap tego konkursu. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji

  • Aneta Obrączka (IIIb) została finalistką konkursu filozoficznego pt. W drodze ku mądrości

  • Emilia Pleban (kl. IIIa) została laureatką powiatowego konkursu fotograficznego pt. Widokówka

  • Mateusz Gowin (kl. IIIc) uzyskał wyróżnienie w powiatowym konkursie multimedialnym pt. Paweł Hulka-Laskowski

2010/11

Osiągnięcia sportowe:

  • Powiatowa Gimnazjada Młodzieży Szkolnej:

    • II miejsce w Turnieju Unihokeja Chłopców

    • I miejsce w Turnieju Unihokeja Dziewcząt

    • III miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt

    • I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców

  • I miejsce w powiatowym konkursie fotograficznym pt. „Powiat Żyrardowski – jakim go widzę”

Inne osiągnięcia:

Uczniowie Gimnazjum im. E. hr. Krasińskiego w Radziejowicach już po raz trzeci próbowali swych sił na drodze „ku mądrości”, biorąc udział w XXIII Olimpiadzie Filozoficznej, mimo że jej program jest skierowany przede wszystkim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ale jak się okazało, nasi uczniowie: Patryk Bednarek, Tomasz Jedynak i Elen Minasyan z klas III nie gorzej poradzili sobie od licealistów, kwalifikując się do pisemnych eliminacji na szczeblu okręgowym, które odbyły się 12.02.2011r. w Skierniewicach. Tomasz Jedynak zakwalifikował się do eliminacji ustnych, które odbyły się 24.02.2011r. w Łowiczu w kategorii szkół gimnazjalnych zajął I miejsce.

Należy dodać, że warunkiem udziału w olimpiadzie było napisanie eseju filozoficznego na jeden z 10 tematów podanych w regulaminie. Natomiast uczennica Zofia Kochan reprezentowała naszą szkołę w VII Konkursie Krasomówczym pod honorowym patronem Mazowieckiego Kuratora Oświaty „Duchowe testamenty wielkich Polaków – Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego”.

Wyżej wymienieni uczniowie do Olimpiady Filozoficznej, jak i do Konkursu Krasomówczego przygotowani byli przez nauczyciela j. polskiego p. Genowefę Śledź.

Powiatowy Konkurs Ekologiczny:

Od trzech lat uczestniczymy w Powiatowym Konkursie Ekologicznym

„Segregujemy odpady” a od dwóch jesteśmy niekwestionowanym zwycięzcą.

W ubiegłorocznej edycji rywalizowało ze sobą aż 25 placówek oświatowych. Mimo tak licznej konkurencji byliśmy najlepsi.